Aktualitātes

 

   Vēsture

     

    Galerija

  

    Bruņinieka lūgšana 

               

    Kontakti

   

    Ordeņa atbalsts

 

    Saites:

 

 

O.E.S.S.H. Vatikānā

 

 

Equestrian Order
of the
Holy Sepulchre of Jerusalem

 

Rīgas arhidiecēzes portāls

                    

 

Katedrāle.lv

 

 

 

 

 

                    

  
 

Latviju apmeklēs kardināls O’Brien

 

  Novembra beigās Rīgā ieradīsies Jeruzalemes Svētā Kapa Bruņinieku ordeņa lielmestrs Edvins Frederiks Kardināls O’Braiens (Edwin Frederick Cardinal O'Brien). Viņa vizītes mērķis būs ordeņa Latvijas nodaļas dibināšana un pirmo biedru uzņemšana.

   Ordenis ir starptautiska katoļu baznīcas organizācija, kura darbojas daudzās pasaules valstīs. Ordeņa darbības mērķis: sniegt palīdzību un atbalstu Baznīcai Svētajā Zemē, kā arī nostiprināt ordeņa biedru kristīgās dzīves praksi. Ordeņa biedri ar savām iemaksām atbalsta dažādus Katoļu Baznīcas projektus Svētajā zemē: skolu, slimnīcu, dievnamu, semināru celtniecību un uzturēšanu u.c. No Eiropas Savienības valstīm ordenis līdz šim nav bijis pārstāvēts vienīgi Baltijas valstīs. 

   Par ordeņa biedriem parasti kļūst ticīgie, kas vēlas piepildīt savu dzīvi ne tikai ar rūpēm par sevi un sev tuvajiem, bet sniedzot savu atbalstu daudz plašākā apmērā. Kā apliecināja ordeņa Latvijas nodaļas vadītājs Jānis Smelters, vēlamies būt aktīvi lielo mērķu realizēšanā, saprotot, ka svarīgi ir arī mazie, ikdienišķie uzdevumi mūsu apkārtnē un tiešā tuvumā. 

   Latvijas nodaļas dibināšana un pirmo biedru uzņemšana notiks sestdien, 29. novembrī Sv. Jēkaba katedrālē Rīgā. 

   14:00 valsts akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā aicina uz labdarības koncertu adventes ieskaņai. Ieeja koncertā bez maksas. Koncertā kora „Latvija” izpildījumā izskanēs M. Petoriusa mūzika J. Sandstrēma apdarē, Alesandro Skarlati, Arvo Perta, Fransisa Pulenka darbi, kā arī Otorīno Respīgi „Slavasdziesma Kunga piedzimšanai” („Lauda per la Nativita del Signore”). Šis opuss Latvijas koncertzālēs nav bieži dzirdams. Tā tapšanā O. Respīgi iedvesmojies, klausoties leģendārās poļu klavesīnistes Vandas Landovskas Baha interpretācijās. 

  Koncertā piedalīsies solisti – flautistes Vita Rozēna un Rūta Krēgere, obojistes Katrīna Švalbe un Evija Putniņa, fagotisti Pauls Gendikovs un Katrīna Kuģe, pianistes Ilze Rubiķe un Liene Kalnciema. 

   15:00 Ordeņa lielmestrs Kardināls O’Brien svinēs svēto misi un ordeņa biedru investitūru. Arī dievkalpojuma laikā dziedājumus dziedās koris „Latvija”. Dievkalpojumā tiks atskaņots Kaspara Zemīša opuss „Mesa” korim un ģitārai, kura pirmatskaņojums notika 26. augustā Rīgas Domā Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ietvaros. Šoreiz būs K.Zemīša darba pirmatskaņojums baznīcas liturģijas jeb dievkalpojuma laikā. Dievkalpojumā izskanēs arī Uģa Prauliņa mūzika.

 

Valsts akadēmiskā kora „Latvija” mājaslapa – www.koris.lv

 

          

 

 

 

 

         

                                                                                                 

 

                                                                                                         

 

 

+37129452989 oessh@oessh.lv

Webmaster

Copyright © 2011 O.E.S.S.H. Latvijā

website stat