Aktualitātes

 

   Vēsture

     

    Galerija

  

    Bruņinieka lūgšana 

               

    Kontakti

   

    Ordeņa atbalsts

 

    Saites:

 

 

O.E.S.S.H. Vatikānā

 

 

Equestrian Order
of the
Holy Sepulchre of Jerusalem

 

Rīgas arhidiecēzes portāls

                    

 

Katedrāle.lv

 

 

 

 

 

                    

  
 

 

Sv. Meinarda svētki pie Meinarda pieminekļa Ikšķilē 21.augustā

       

   katru gadu, arī šajā gadā pirmajā svētdienā pēc Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Ikšķilē tika svinēti Latvijas aizbildņa – svētā Meinarda svētki.

   Parasti šīs svinības notikušas uz Svētā Meinarda salas Daugavas vidū, taču šoreiz  no svinību rīkotājiem neatkarīgi apstākļi ieviesa savas korekcijas un  tās  notika pie sv. Meinarda pieminekļa Ikšķilē. Svēto Misi pl.15 svinēja Rīgas arhibīskaps metropolīts V.E. Zbigņevs Stankevičs, tās laikā tika piešķirts Iestiprināšanas sakraments un arhibīskaps izteica cerību, ka nākotnē tā kļūs tradīcija.

    Jau otro gadu šajā Svētajā Misē piedalījās arī Latvijā 2014.g. dibinātās Jeruzalemes Svētā Kapa Bruņinieku Ordeņa (OESSH) nodaļas pārstāvji un bija liels prieks redzēt vēl kādu bruņniecības pārstāvi – dievkalpojumā arhibīskapam, kurš ir arī OESSH Latvijas nodaļas Lielais priors, koncelebrēja  Maltas Ordeņa pārstāvis, priesteris Gatis Mārtiņš Bezdelīga.

   Savā uzrunā arhibīskaps īpaši pievērsās dienas otrajam lasījumam no vēstules Ebrejiem 12.nodaļas, akcentējot pārmācības tēmu. Latvijas senās un ne tik senās vēstures kontekstā arhibīskaps atgādināja, ka Dieva pārmācība, kuru Viņš tomēr cilvēkiem dod kā mīlošs tēvs saviem dēliem un meitām, vienmēr nāk tad, kad cilvēks, vai pat veselas tautas kļūst neuzticīgas ar Kungu noslēgtajai Derībai. Jau Vecās Derības izredzētajai tautai ar uzticības saglabāšanu Kungam  “gāja kā pa celmiem”, to vilināja apkārtējo vareno tautu elkdievība, bet mūsdienās mums, kas esam Jaunās Derības izredzētā tauta, izvēles iespējas ir vēl daudzkārt lielākas.  Taču Derības pārkāpšanai ir sekas – senatnes kareivīgās  tautas – asīrieši un citas, kļuva par to “rīksti”, ar kuru Dievs mācīja savu tautu. Šī dievišķā pedagoģija, kā atzīmēja Lielais priors, ir spēkā arī šodien.

    Apdomājot viņa teikto, katrs varējām  uzdot sev jautājumu - kā es pats esmu turējis  Kristībā slēgto Derību ar kungu? Kā palīdzējis to turēt citiem?

   Pēc Svētās Mises abu Ordeņu – OESSH un Maltas Ordeņa pārstāvji devās uz nelielu sadraudzības maltīti OESSH Latvijas nodaļas vadītāja Jāņa Smeltera mājās, lai dalītos pieredzē par abu Ordeņu spēcīgajām un ne tik stiprajām pusēm, sadarbības iespējām un,  ja tas būs Dieva apredzības plānā,  tiktos atkal sv. Meinarda svētkos Ikšķilē nākamajā gadā.

Stella Jurgena

Foto:Anita Sosnare un Ligita Kudrjavceva

                            

 

         

                                                                                                 

 

                                                                                                         

 

 

+37129452989 oessh@oessh.lv

Webmaster

Copyright © 2011 O.E.S.S.H. Latvijā

website stat